Santa Open 2019 sai läbi

Järjekorras 4-s Santa Open sai läbi. Pyry Puharinen viis võidu Soomemaale. Teisel kohal finišeerus Jesse Kallio ja kolmandal parima eestlasena Kert Truus. 

 

"Jäin väga rahule võistlusega, kõik sujus hästi. Pole praegu praktiliselt üldse trenni teinud, niiet kolmanda kohaga võib ka rahule jääda", ütles Kert Truus.  Kripeldama jäi vaid poolfinaalis Pyry-le kaotatud mäng. Kerdil oli viimasesse ruutu vaja spare-t ja sellega oleks asi tehtud olnud. Paraku jäi lauale spilt 2-10 ja selle mahakoristamisega ta hakkama ei saanud. Nii ruudu esimesel kui splitikoristusviskel libises jalg veidi alt ja sinnapaika see jäigi, ütles Kert. Veel rääkis Truus, et Pyry-ga mängitakse Soome liigat samas tiimis ja ollakse hetkel liidrid. Seega teadis ta täpselt, millist joont Pyry mängima hakkab ja millised on võimalikud vastumeetmed selles osas. Kert rääkis, et "kahekäelised" nagu Pyry korjavad rajalt nii palju õli üles, et tavastiili harrastajatel on üha raskem neile kõrgtasemel vastu saada. Lihtsalt õliskeem muutub nende vastu mängides iga viskega totaalselt ja nii pead pidevalt ka enda mängujoont kohandama. 

Võistluse peakorraldaja Carl Kinnunen oli üldjoontes võistlusega rahul.

"Hea meel oli eelkõige näha just aktiivset osavõttu uute EVML liikmete poolt (Rapla ja Rakvere klubid).. Esimestest võistlustest see kõik alguse saabki - Te kõik olite väga tublid. Eesti mängijad oli võistlusel üle 70, see on ka minu meelest väga viisakas number, mille pealt edasi liikuda.. Samuti oli osalejaid välismaalt üle 50, mis andis võistljusele kerge rahvusvahelise võistluse tunde", ütles Kinnunen. "Finaalpäeval oli radadel vägagi korralik seltskond, tase oli kõrge ja see on meie mängijatele vajalik, et oleks võimalik sellises seltskonnas rinda pista".

Carl Kinnunen: "Eelkõige soovin tänada Sigrid ja Ülo Reimanit ja tervet AMB Akadeemia bowlingu meeskonda, kes selle ürituse toimumisele väga suure panuse andsid.. Kindlasti tahan veel tänada Jouni Helmineni ja Ebonite bowlingut, kes kostitasid mängijaid uue bowlinguvarustusega ja muidugi Tähetorni hotelli, kes võistlejaid majutasid... Suur-suur aitäh kõikidele mängijatele, vaatajatele, toetajatele ja abilistele - just tänu teile saame selliseid asju korda saata ja Eesti uuesti bowlingu maailmakaardile tagasi tuua"

Kõik tulemused on leitavad võistluse kodulehel

 

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee