QubicaAMF-i ja World Bowling'u lähenemine

Perioodil, mil koroonaviirus tekitab segadust kogu maailmas ja ära jäetakse enamik rahvusvahelisi bowling'uturniiregi, on siiski meie alal üht-teist põnevat ja intrigeerivat toimumas.

 

Nimelt on QubicaAMF ja World Bowling ehk bowling'uspordi ülemaailmne katusorganisatsioon alla kirjutanud koostöömemorandumi, mille järgi hakataks kõiki ülemaailmseid ja ka tsoonidesiseseid (s.h Euroopa) tiitlivõistluseid pidama edaspidi vaid QubicaAMF sisseseadega saalides. Tegemist ei ole siiski veel lepinguga ja nii pole ka suuremat teada üksikasjadest, aga plaanide järgi ühendatakse QubicaAMF World Cup ja individuaalsed maailmameistrivõistlused edaspidi üheks turniiriks.

QubicaAMF-i alla tahetakse tuua ka parabowlingu ülemaailmsed tiitlivõistlused ning ühendada näiteks parabowlingu maailmameistrivõistlused niisamuti QubicaAMF World Cup-iga.

Üheltki asjaga pisut lähemalt seisvalt isikult ametikku kommentaari saada ei õnnestunud, aga teadaoleva info põhjal on üsna keeruline näha, kuidas see võimalik kokkulepe bowlinguspordi laiemat arengut soodustama hakkab. Loodame siiski parimat.

Mis puudutab koroonaviiruse mõju, siis on edasi lükatud lähimad European Bowling Tour etapid ja järgmiste toimumise saatus pole samuti veel selge. Ka suvise meeste EM-i osas Helsingis pole veel ühtki otsust langetatud ja tegutsetakse vastavalt olukorrale.

Fotol: Roger Creamer, Anne-Marie Board, Sheikh Talal ja Bernard Gibbons allkirjade andmisel

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee