Eesti meistrid 2022

Möödunud nädalavahetusel toimus meie mängijate aasta tippsündumus Eesti Meistrivõistlused, kus selgitati meistreid nii individuaalses kui ka paaride arvestuses. Võistlusest võttis osa 101 mängijat (73 meest ja 28 naist).

Kuigi esimeste eelvooru vahetuste järel võis tunduda, et õliprofiil on paras pähkel, siis lõpuks suudeti väga korralikke tulemusi näidata ning edasipääsu piiriks kujunes meestel 188,63 ja naistel 176,13 keskmist. Meeste puhul eelvoorust edasipääsejate puhul erilisi üllatusi polnud, kuid üsna suureks üllatuseks oli naiste arvestuses Raili Vaarpuu välja jäämine vahevoorust.
Alates vahevoorust kuni lõpuni välja oli meil ka professionaalne live-ülekanne, mille tõi meieni sport.television.ee meeskond. Seda saab endiselt tasuta järele vaadata siit. Et see ülekanne üldse sai toimuda, siis suurimad tänud kõigile antud ettevõtmise toetajatele:
Suurtoetajad: Glassdrive, Malm & Ko OÜ
Toetajad: Siima Tiitus, Inara Ratnik-Gross, Triin Kiis, Jane Iivonen, Jüri Uustalu, Gabriel Veide, Jõhvi Bowling, Rakvere Bowling, Maarja Alekand, Gunnar Saar, Villu Kahar, Rein Mölder, Marek Tammsoo, Meelis Malva, Raili Vaarpuu, MTÜ Sport Bowling, Ecovall OÜ, Sulev Pärn, SK Balti Bowling
Meened ja meedia: Pro Promo OÜ, Folger Art AS


Aga mis meil siis võistlusel toimus...

Vahevoorud
Tundus, et vahevooruks olid mehed juba aru saanud mil viisil antud profiili mängida tuleb, sest edasipääsu piir viidi 203,13 punktini ja nii mõnigi eeldatavalt väga tugev mängija pidi edasistest ringidest suu puhtaks pühkima. Seevastu sai siit edasi noorte klassi Martin Moistus ning juuniorite klassi Kristofer Saarm.
Naised hoidsid oma vahevooru tulemused pigem tagasihoidlikumad, kuid heitlus finaali kohtade nimel oli sedavõrd tugevam ning enne viimast sarja oli paljugi lahtine.

Finaalringid
Kohe esimeses finaalringis suutis kõiki kergelt üllatada Kristofer Saarm (Forselius Bowling), kes võttis välja mitmekordse Eesti meistri Raul Beekmann'i (Baltic Bowling). Tuletame siinkohal meelde, et Kristofer on alles juuniori vanuseklassis.
Teises matsis võttis kindlama võidu Aiver Leinemann (Team SBB) alistades Martin Moistuse (Team SBB).

Teise ringi matsided ei lasknud Ülari Lees end juuniorist Kristoferil üllatada ning noppis väga kindla võidu. Sama tegi ka Jaare Pentus, kes alistas Aivar Leinemanni.

Poolfinaalis olid meestel aga hullumeelsed tulemused. Kert Truus-Jaare Pentus matsis olid tulemused 265-236 ning Taavi Allsalu-Ülari Lees matsis tulemused 210-255.
Ka naistel olid huvitavad matsid küll pisut madalamate tulemustega, kuid oluliselt tasavägisemalt.
Liina Rohi (180) - Aire Saarm (192)
Eli Vainlo (159) - Jane Iivonen (165)

Superfinaaliks meeste jaks ei raugenud. Kolmanda koha matsis alistas Jaare Pentus (Baltic Bowling) üsna veenva tulemusega (235-187) Taavi Allsalu (Perona Bowling).
Meeste meistritiitli mats aga oli äärmiselt põnev kus võis pikalt oodata, et Kert Truus (Team SBB) suudab just finaalis teha ideaalse mängu 300 punkti (kaheksa esimest ruutu olid X). Seda kahjuks ei juhtunud, kuid võidu ta siiski Ülari Lees (Forselius Bowling) ees noppis tulemusega 257-202. Kuna viimasteks viseteks oli võitja selgunud, siis mehed pakkusid vägevate trikivisetega showd ka publikule. Seda saab järgi vaadata https://sport.television.ee/live/994 ajahetkest 7:01:00
Naiste finaalis võttis kindla kolmanda koha Liina Rohi (Perona Bowling), kes alistas tulemusega 177-149 Eli Vainlo (Rakvere Bowling).
Esikoha matsis purustas oma pikaaegse "igavese teise koha needuse" Aire Saarm (Forselius Bowling), kes alistas tulemusega 189-151 Jane Iivonen'i (Baltic Bowling).
emv2022

Juuniorid ja Noored
Tüdrukute arvestuses võttis ainukese noore mängijana meistritiitli Madli Ruuto. Juuniorite arvestuses suutis meistritiitli võtta Kaisa-Ly Lee. Talle järgnesid Agathe Hagen ning Mia Maria Marinescu. Kõik Baltic Bowlingu mängijad.

Poiste arveses oli osavõtjaid nii noorte kui juuniorite osas rohkem ning niisama kellelegi midagi ei pakutud.
Noorte arvestuses võttis meistritiitli Caspar Vaerand (RBC). Talle järgnesid Otto Ermann (RBC) ja Oskar Vares (Forselius Bowling).
Juuniorite arvestuses võidutses kogu nädalavahetusel suurepärast mängu näidanud Kristofer Saarm (Forselius Bowling), teisele kohale tuli Joosep Talviste (Perona Bowling) ning kolmandale kohale Siim Henrik Saar (Forselius Bowling).
emv nooredpoisid emv juntydrukud

Mees-, Nais- ja Segapaarid
Kõik paaride finaalid mängiti Baker mängiviisis, mis tegi finaalmatsid äärmiselt põnevaks. Ei ole ju kerge mängida oma paarilisega samasse sarja kordamööda ruute.

Meespaaride hulgast finaali saamiseks (TOP4) oli vajalik visata 203,88 keskmist. Seda suutsid nelja erineva klubi mängijad.
Võitjaks tuli Forselius Bowling koosseisus Vallo ja Ülari Lees. Hõbedale tuli Perona Bowling (Taavi Allsalu & Hardi Dreier), pronksile Baltic Bowling (Raul Beekmann & Jaare Pentus) ning neljandale kohale platseerus Team SBB (Carl Kinnunen & Aivar Leinemann).

Naispaaride arvestuses tulid meistriteks Rakvere Bowling'u paar Triin Kiis & Eli Vainlo. Hõbedale tuli Perona Bowling (Liina Rohi & Taimi Dreier), pronksile Forselius Bowling (Aire Saarm & Sirie Luik) ning neljandale koha saavutas Baltic Bowling (Raili Vaarpuu & Eli Haga).

Segapaarides suutsid üksteist "kõige paremini segada" Baltic Bowling'u paar Raili Vaarpuu & Raul Beekmann, kes võtsid meistritiitli. Nende järel tuli hõbedale taas Baltic Bowling (Kaisa-Ly Lee & Maarek Lee), pronksile jällegi Baltic Bowling (Jane Iivonen & Jaare Pentus) ning neljas koht pakuti Perona Bowling'ule (Liina Rohi & Taavi Allsalu). Seega suutis segapaaride arvestuses kõik medalid endale napsata Baltic Bowling.
EMV naispaarid emv meespaarid emv segapaarid

Klasside kategooriate võitjad

Mehed A klass Mehed B klass Mehed C klass 
1. Kert Truus (Team SBB)
2. Ülari Lees (Forselius Bowling)
3. Jaare Pentus (Baltic Bowling)
1. Taavi Allsalu (Perona Bowlig)
2. Kaarel Jaanimägi (Hobbybowling)
3. Ivari Lige (Viljandi BC)

1. Kristofer Saarm (Forselius Bowling)
2. Martin Moistus (Team SBB)
3. Tarmo Kast (RBC)

 

Naised A klass Naised B klass
1. Aire Saarm (Forselius Bowling)
2. Eli Vainlo (RakvereBowling)
3. Triin Kiis (Rakvere Bowling)
1. Jane Iivonen (Baltic Bowlig)
2. Liina Rohi (Perona Bowling)
3. Riina Lõhmus (Hobbybowling)


Gabriel Veide (võistluse peakohtunik):
Esmalt minu poolt maani kummardus kõigi osalejate ees. Suutsime sel aastal astuda taas sammukese edasi millegi suurema nimel. Igal aastal olen peakorraldajana püüdnud midagi lükata paremuse suunas... sel aastal oli suureks muutuseks professionaalne telemeeskond, kes tootis suurepärast live-ülekannet.
Tänud kõikidele mängijatele, sest te tegite kohtuniku töö väga lihtsaks ning loodetavasti oli tuju positiivne kõikidel osapooltel.
Suurimad tänud veelkord toetajatele, kes tegid võimalikuks professionaalse live-pildi tootmise. Eriline tänu lisakommentaatoritele Kaupo Porovarja, Vallo Lees. Samuti tänud Kermo Porovarjale, kes ülekandele punktitabelid andis.
Loodan, et siit on võimalik endiselt veel palju paremaks minna ning uuel aastal püüame kogu EVML juhatuse ja abilistega selle võistluse taas sammukese edasi viia. Olge tublid ning harjutage hoolega... järgmisel aastal saame jagada EOK 100. juubeliaasta medaleid, mis on taas kõigest ühel aastal kasutuses ja nende võitmine saab olema erilisem.


 

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee