Laadin…

Bowlingurajal käitumine (kahe raja reegel)

Kuna sel aastal on EVML liikmete hulka lisandunud palju uusi mängijaid, siis tuletame meelde, et Eesti Meistrivõistlustel (nagu tegelikult ka muudel võistlustel) tuleks järgida niiöelda kahe raja reeglit. Hästi lihtsalt öeldes peaks mängija jälgima kuni kahte rada endast mõlemale poole ja mitte minema hoovõturajale kui teine mängija juba valmistub viskeks. Samuti tuleks meeles pidada, et pallitagastust oodates ei jääda hoovõturajale.
Kel teema võõras ja segaseks jääb, siis võib julgelt tulla võistluse kohtunikult täpsustust küsima ja seletame asja lihtsaks.

Väga näitlikult on kõik seletatud selles videos:

2 thoughts on “Bowlingurajal käitumine (kahe raja reegel)

 1. Kas mina saan asjadest valesti aru või on videos ja pildil vastuoluline info. Videos räägitakse selgelt rajapaaridest, ehk kui rajapaaril 3-4 valmistub mängija viskeks (näiteks rajal 3), siis rajapaaridel 1-2 ja 5-6 (jah, k.a rada 6, s.o 3 rada eemal) mängijad peavad oma korda ootama. rajapaaril 3-4 tohib järgmine vise toimude pärast seda, kui rajapaaridel 1-2 ja 5-6 on üks vise sooritatud.
  Samuti ei tohi tekkida olukorda, kus rajapaaridel 1-2 ja 5-6 on visked sooritatud ja rajapaaril 3-4 pole keegi viskeks valmis.
  Pildil on aga näidatud, et radadel 3 ja 6 tohib visata samal ajal.
  Kumb siis õige on?

  1. Ülarilt õige tähelepanek ja täpsustan.
   World Bowlingu reeglite järgi on tõesti õige nii nagu on viidatud videos, ehk jälgitakse mõlemale poole rajapaari ja sellisel juhul oleks teatud juhtudel vaja jälgida kolme rada.
   Senini ei ole veel pannud tähele, et Eestis keegi päris nii kaugele asja vaataks ning meil tavapäraseks on kujunenud kahe raja jälgimine nagu on toodud pildil.
   Seega asja lihtsuse mõttes ei hakka väga hulluks teemat ajama ja jälgime kahte rada. Ning loomulikult püüame asju niiöelda mõistusega võtta ja lihtsalt rajal kaasmängijatega viisakalt ning sõbralikult käituda.
   Pall renni!

Lisa kommentaar