OLULINE! Tasakaaluaugud pole enam lubatud

Bowlingumaailmas on toimunud suur reeglitemuudatus, nüüdsest pole enam lubatud tasakaaluaukude puurimine ehk lihtsalt öeldes peab mängija kasutama igat auku, mis puuritud on. Tegelikult kehtivad uued reeglid juba eelmisest aastast, aga Eestis otsustasime vanu reegleid pikendada kuni selle aasta sügiseni (01.09.2021). NB! segaduse vältimiseks palume kindlasti terve uudis läbi lugeda!

Mis eesmärki täitis tasakaaluauk ja mis on muutunud?

Lühidalt seletades on vindipallide sees keha (reeglina igal pallil erinev), mis siis on üks osa sellest, mis mõjutab palli käitumist rajal. Selle keha abil on võimalik palli puurijal kujundada selle palli liikumist veelgi. Seda saab teha liigutades seda keha tasakaalu keskpunktist välja. (Tasakaalu keskpunktina loetakse haarde keskpunkti),

Haarde keskpunkt:

ühekäelistel: kahe sõrme keskpunkti ja pöidla vahelisel alal

kahekäelistel: reegline kahe sõrme vahel.

 

Kui varem oli lubatud pallil külgede/poolte vaheline kaaluerinevus ainult 1 oz, siis tänu tasakaaluaugule sai lubada suuremat erinevust, sest tasakaaluaugu puurimine vähendas "kaalukama" poole massi ja tasakaalustas masside erinevust erinevatel külgedel, siis nüüd enam ei ole lubatud tasakaaluauke puurida, kuid kaaluerinevus võib selle arvelt olla 3 oz! 

Ärge sellepärast üleliia muretsege, pallipuurijatele on see info teada!

Juhin veel tähelepanu kahe KÄEGA ja "peo pealt" viskajatele ehk ilma pöidlata viskajatele

Muidugi on ka erandeid, kes viskavad kahe käega, aga pöial on palli sees... Lihtsamalt öeldes jaotatakse mängijad pöidlaga ja ilma pöidlata viskajateks.

Nimelt vaadake üle oma "otsepallid", sest kui sinna on eelnevalt puuritud pöidlaauk, siis tuleb viskel pöial ka sellesse auku asetada, sest vastasel juhul käsitletakse seda tasakaaluauguna. See reegel kehtib tegelikult kõikide pallide kohta. Nüüd tuleb Teil otsustada, kuidas jätkata:

1. Visata otsepalli ainult ühe käega või õppida viskama sedasi, et ka pöial on pöidlaaugus

2. Otsepalli pöidlaauk täita kinni

 

Lühidalt ja lihtsalt - Visates ei tohi pallil olla vabat auku!

Palle saab "parandada" Tartus ja Tallinnas, soovitame teil seda aegsasti teha, sest alates 1.septembrist me kahjuks tasakaaluaukudega palle rajale lubada ei saa!

 

 
 
Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee