Reitingu maksimumpunktid Vallole ja Moonikale

Hooaja esimene reitinguvõistlus Raplas on selleks korraks ajalugu. Meeste võidupunktid Vallo Leesile ja naiste parim oli sellel korral Moonika Tamson. See väga lihtne, aga samas peadmurdvalt keeruline õliprofiil tegi võistluse väga huvitavaks.

 Rapla Openil oli naistel ja meestel ühine arvestus, seal juures oli naistel lisaks 12 punkti händikäp'i sarja kohta. Lisaks oli võistlus ümberviskamisvõimalusega (ainult eelvooru tulemust on võimalik parandada). Eelvooruvahetusi oli kokku tervelt 15 ning sellega kaasnev soorituste arv küündis 141'ni.

 

Eelvoorudes tegi väga väärt tulemuse Jaare Pentus, kes kogus viie sarjaga 1252 punkti (250,4 keskm.). See tulemus mahub ka Eesti tipptulemuste tabelisse. Lisaks tuleks ära mainida ka Rapla mängija Jüri Uustalu, kes mõnele kindlasti üllatusena lõpetas eelvoorud tugeval kolmandal kohal.

Edasipääsemiseks oli tarvis visata tulemust 991 punkti ehk 198,2 keskmist. Lisaks pääsesid edasi vahevooru kaks naismängijat ja kaks juuniori, kes üldtabelis ei kvalifitseernud. 

Eelvooru tulemused

 

Vahevoorud jagunesid kaheks erinevaks osaks, mille parimad tulemused mängiti hommikuses vahevoorus. Vahevoorus säras oma tulemusega meie tulevikulootus Kristofer Saarm, kes oli lähedal ka perfektsele tulemusele ehk 300. Kristofer kogus vahevoorus viie mänguga 1098 punkti ehk 219,6 keskmist. Vahevoorus jätkust põnevust viimaste viseteni välja, millest väljusid edukalt Lauri Raadik ja Maarek Lee. Võistluspäeva jätkamiseks oli tarvis visata 995 punkti ehk 199,0 keskmist. 

Vahevooru tulemused

 

Poolfinaalides said õigus mängida eelvoorude 4 paremat ja 8 paremat vahevoorust. Selleks hetkeks oli ainsana edasipääsenud Moonika Tamson juba naiste klassi võidu kindlustanud. Poolfinaalis mängiti kolm sarja ehk siin enam eksimiseks ruumi ei olnud. Väga võimsalt sai kohalt minema Vallo Lees, kes oli enda edasipääsu juba 2 sarjaga kindlustanud, aga ülejäänud finalistid olid viimase mängu lõpuni väga lahtised. Lisaks suutsid Jaare Pentus, Lauri Raadik ja Carl Kinnunen ennast kõik visata ühe punkti sisse.

Poolfinaali tulemused

 

Finaal toimus step-ladder süsteemis:

1. mäng  Raul Beekmann 199 - 217 Kert Truus

2. mäng  Carl Kinnunen 222 - 268 Kert Truus

3. mäng  Lauri Raadik 214 - 268 Kert Truus

4. mäng  Jaare Pentus 185 - 205 Kert Truus

5. mäng  Vallo Lees 240 - 215 Kert Truus

 

Kindlasti soovitan ka järelvaadata võistluse otseülekandeid Youtube kanalilt Tarmo Bowling

 

Tarmo Kasti kommentaar : "Esiteks teeme sügava kummarduse kõigi osalejate ja abiliste eest, väga vahva oli Teid kõik jälle Raplas näha, aitäh, et tulite! Üldiselt oleme võistlusega rahul ja kes teab, äkki tuleb varsti uus võistlus. Kuna korraldajatena oleme veel rohelised, siis reglemendi mõtlemine ja pidev muutmine oli segadust tekitav, aga usun, et tulime päeva lõpuks kenasti toime. Ootasime muidugi rohkemat osavõttu, aga eks see oli alles hooaja algus, võib-olla mõni oli veel rannas :D "

 

Võistluse kõige rõõmsam osaleja - Veronika Kahar

VeronikaKahar

 

Võistluse auhinnalised kohad

Üldarvestus:

1. koht - Vallo Lees

2. koht - Kert Truus

3. koht - Jaare Pentus

4. koht - Lauri Raadik

5. koht - Carl Kinnunen

6. koht - Raul Beekmann

 

Naised: 

1. koht - Moonika Tamson

2. koht - Raili Vaarpuu

3. koht - Aire Saarm

 

Juuniorid:

1. koht - Karl Martin Veiderpass

2. koht - Kristofer Saarm

3. koht - Siim Henrik Saar

 

Meeste B klass:

1. koht - Jüri Uustalu

2. koht - Karl Martin Veiderpass

3. koht - Kristofer Saarm

 

Naiste B klass:

1. koht - Eha Neito

2. koht - Victoria Iivonen

3. koht - Kaidi Pitk

 

Meeste C klass:

1. koht - Franz Steven Saarm

2. koht - Otto Ermann

3. koht - Anti Kree

 

 

Logo

Bowling

  • Eesti Veeremängude Liit MTÜ
  • Mõtuse tn. 36
  • Tallinn 12620
  • bowling@evml.ee