Tallinna meistrid on Pentus ja Alekand

2023. aasta esimene reitinguvõistlus peeti sel korral Tallinnas, kui välja selgitati Tallinna meistrid. Reitinguvõistluse maksimumpunktid kuulusid sel korral Jaare Pentusele ja Maarja Alekandile. Juba traditsiooniliseks saanud võistlusele oli kohale tulnud 99 võistlejat.

Võistlusel puudus üldarvestus, ehk eraldi arvestuses võistlesid mehed ja naised. Võistlus algas 6 sarjalise eelvooruga. Eelvoorudes näitas klassi Siim Henrik Saar, kes võitis meeste eelvooru keskmisega 237. Tulemuseks 1422 ja edu teise koha välja mänginud Jaare Pentuse ees 49 punkti. Viimaseks edasipääsejaks oli Alari Alviste tulemusega 1221. Naiste eelvoorus võidutses Aire Saarm tulemusega 1073, ehk keskmine 176,83. Teiseks ja kolmandaks jäid vastavalt Triin Kiis (1061) ja Monika Tamson (1053). Viimasena kindlustas edasipääsu endale Liina Rohi ja finaalipääsu tagas tulemus 997.

Eelvooru tulemused

Vahevoor toimus vaid meestele ja vahevoorus mängisid 16 eelvooru parimat meest 4 mängu. Eelvooru punktid võeti vahevooru kaasa. Peale vahevooru kujunes meeste esikolmik selliseks - 1. Jaare Pentus, 2. Kert Truus, 3. Siim Henrik Saar. Edasi pääses 8 mängijat ja viimaseks edasipääsejaks oli Vallo Lees, kes mängis keskmiseks 175,3, kuid eelvoorus visatud tulemused aitasid ikkagi edasi pääseda 14 punktiga.

Vahevooru tulemused

Round-Robin finaalis läksid aga punktid nulli ja mängiti 7 sarja, ehk kõik-kõigiga läbi. Võit andis juurde 30 punkti ja viik 15. Meeste võistlus läks jätkuvalt Jaare (1830) ja Kerdi (1778) dirigeerimisel, järgnesid Joosep Talviste (1648) ja Siim Henrik Saar (1632). Edasi pääsesidki 4 meest. Naiste hulgas tegi super tulemuse Kaidi Pitk, kes veenva eduga Round-Robin vooru võitis. Tulemuseks 1567. Teisena tagasi koha shoot-out finaalis Maarja Alekand (1407), kolmandana Raili Vaarpuu (1401) ja neljandana Moonika Tamson(1379).

Meeste Round-Robin

Naiste Round-Robin

Finaalis mängiti shoot-out süsteemis, ehk meeste ja naiste arvestuses asusid võistlustulle kõik 4 mängijat ning peale igat mängu pidi lahkuma kõige väiksema tulemuse visanud sportlane. Meeste arvestuses läks võistlus peale kohe suurte tulemustega ning esimesena pidi lahkuma eelvooru võitja Siim Henrik Saar (210). 3. koha saavutas noorte arvestusse kuuluv Joosep Talviste (159). Superfinaalis näitas võimu Jaare Pentus, kes alistas Kert Truusi 246-193. Naiste võistlus läks käima samuti tasavägise mänguga ning 4.kohaga pidi leppima Moonika Tamson (151). 3. koha saavutas round-robin voorus super tulemuse teinud Kaidi Pitk (146). Superfinaalis kohtusid Baltic Bowlingu naised ning võitjaks kuulutati sel korral Maarja Alekand, kes viskas tulemuseks 187. Teise kohaga pidi leppima Raili Vaarpuu, kes viskas 160.